czwartek, 5 listopada 2015

Activity, czyli kolejna gra warta uwagi

Drodzy Czytelnicy,
Jak wiecie uwielbiam dostosowywać różnego rodzaju gry towarzyskie na potrzeby lekcji. Do tej pory opisałam:

- DiXit,

Dzisiaj do mojej kolekcji dołącza bardzo fajna gra dla nieco starszych uczniów - ACTIVITY, którą znajdziecie w sklepie venco.pl (podobnie jak wcześniej opisane propozycje). 


Pudełko jest raczej mało zachęcające, ale sama formuła zabawy bardzo dobrze sprawdza się na zajęciach językowych. Jest to jedna z niewielu gier, których zasad praktycznie nie trzeba zmieniać na potrzeby lekcji. Na pudełku widnieje znak, że grać może do 16 osób, ale kilku graczy więcej z pewnością też da radę :) Uczniowie pokazują/rysują/opisują słownie dane hasło, aby ich drużyna je odgadła. Ze starszymi grupami ograniczam się do opisu słownego.
Dzielę uczniów na 4 grupy (lub dwie przy małej klasie). Na tablicy rysuję pole z punktami, a magnesami przyklejam kartki o różnych kolorach będące pionkami-znacznikami drużyn. Uczniowie przesuwają się pionkami po odgadnięciu hasła (ilość punktów znajduje się na karcie, można także rzucić kostką). Jeżeli czyjś pionek stoi na polu, gdzie już stoi inny, to zbijamy go o jedno pole w tył. To wersja dla starszych grup, młodsze mogą być bardzo rozżalone. Możemy przygotować torebkę z kolorowymi papierowymi paskami (niebieski, granatowy, żółty, zielony, różowy, pomarańczowy) - w ten sposób mamy wersję trudniejszą, gdzie uczniowie losują jakie hasło z karty należy opisać, a nie wybierają sami (hasła na kartach są oznaczone kolorami). Myślę jednak, że na potrzeby warm-up wystarczy zagrać w uproszczoną wersję i z krótszą planszą, a i tak będzie mnóstwo zabawy!

Ponieważ gra jest w języku polskim, to polecam dopisać angielskie odpowiedniki pod hasłami, ale nie jest to konieczne. Ważne, aby uczniowie odgadywali w języku angielskim.Może rozdacie karty uczniom i poprosicie ich o pracę ze słownikami, aby to oni dopisali odpowiednie tłumaczenie i przy okazji uzupełnili własne słowniczki.
 
Po lewej przykładowa karta za 3 punkty, po prawej za 5 punktów.

Polecam tę grę z uwagi na ciekawe hasła i ich ilość - dodatkowo cena też jest wg mnie korzystna (ok.60zł). W pudełku znajduje się aż 440 kart, na każdej po 6 haseł! Jak widzicie na zdjęciu, karty za 3 punkty mają prostsze hasła, a te za 4 i 5 już trudniejsze (subiektywna ocena). 

Dodam tylko, że gra sprawdzi się również na potrzeby prywatne. Spróbujcie zagrać ze znajomymi :)

Sklep VENCO ma dla Was promocję - spośród osób, które do końca listopada kupią grę ACTIVTIY rozlosowane zostaną dodatkowo gry Activity Junior i Activity My First, z łatwiejszymi hasłami. (Sklep znajdziecie też na allegro - link podaję w komentarzach, dajcie znać Sprzedawcy, że bierzecie udział w promocji/losowaniu.)

P.S. W Venco znajdziecie też naklejki wielokrotnego użytku, które opisywałam TUTAJ.

venco.pl 

5 komentarzy:

 1. Link do aukcji allegro http://allegro.pl/gra-activity-piatnik-kalambury-time-s-up-warszaw-i5005339742.html (możliwe również zamówienie gry na stronie sklepu oraz osobisty odbiór w Warszawie przy AWFie :) )

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam Activity, tzn. formalnie nie ja, a moja rodzina, ale wiem o co chodzi i to faktycznie może być super pomoc dydaktyczna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam Activity, tzn. formalnie nie ja, a moja rodzina, ale wiem o co chodzi i to faktycznie może być super pomoc dydaktyczna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam Activity, tzn. formalnie nie ja, a moja rodzina, ale wiem o co chodzi i to faktycznie może być super pomoc dydaktyczna :)

  OdpowiedzUsuń