wtorek, 27 października 2015

Crazy Counting Party, czyli zabawa z cyferkami na korepetycjach

Niedawno stałam się posiadaczką pięknie wykonanej gry Crazy Counting Party. Jest to gra dla 2-4 graczy idealnie nadająca się na korepetycje z Maluszkami. Fajny sposób na rozpoczęcie zajęć i ćwiczenie cyfr.


Układamy gości na przyjęciu w dwóch rzędach. Generalnie w grze chodzi o to, aby wypowiedzieć na głos wylosowaną na kostce cyfrę i wskazać postać z karty, która tę cyfrę reprezentuje (karta może znajdować się już u innego gracza, wtedy też należy ją wskazać i rzucić jeszcze raz). Jeśli karta znajdowała się w ułożonym wcześniej rzędzie, to zabieramy ją i sprawdzamy jaki prezent przyniosła na imprezę dana postać. Możemy też policzyć te przedmioty na głos. Wybieramy, czy gramy kostką z numerkami lub z kropkami. Dodatkowo, mamy na kostkach motyw prezentu, kiedy to sami wybieramy dowolną kartę, a także motyw podarowania prezentu (karty) przeciwnikowi. Wygrywa gracz z największą ilością kart.


Szalone Przyjęcie Numerków to bardzo ładnie wykonana gra, która przyniesie dużo radości zwłaszcza w czasie nauczania 1-1, niestety ma jeden mankament: cena :( 
 

2 komentarze:

  1. Wygląda bardzo fajnie! Na zdjęciach nie dopatrzyłam się żadnych napisów więc mogłaby być wykorzystywana również na zajęciach z innych języków, dobrze widzę?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie :) a w pudełku znajduje się instrukcja w wielu językach :)

      Usuń