poniedziałek, 16 listopada 2015

Thanksgiving, czyli kolejne pomysły z okazji Święta Dziękczynienia

W Ameryce zbliża się Święto Dziękczynienia. Ja zawsze urozmaicam swoje lekcje wprowadzeniem tego tematu około czwartego czwartku listopada. Zapraszam Was do przejrzenia wpisu z ubiegłego roku, gdzie znajdziecie linki do filmów, flashcards, kart pracy --> THANKSGIVING
Poniżej znajdziecie kilka inspiracji na ten rok, które mogą być uzupełnieniem zeszłorocznej lekcji.


- Jeśli macie korepetycje lub małe grupy, to zachęcam do zagrania w gry online, które znajdziecie tutaj --> Thanksgiving Games.  

- Na kartonie narysuj tułów indyka, wytnij kolorowe pióra na jego ogon. Zadaniem dzieci jest przyklejanie piórek przy ogonie zwierzaka z zamkniętymi oczami. Klasa pomaga mówiąc 'left/right'. 

- Z najmłodszymi uczniami zaśpiewajcie piosenkę Thanksgiving Feast. Wprowadź słownictwo: turkey, corn, carrots, cranberry, stuffing, mashed potatoes, biscuits, yams, pumpkin pie.


- Wiele pomysłów znajdziecie na stronie Teacher Vision, koniecznie zajrzyjcie, jeśli szukacie inspiracji. 

- Dzieci siedzą w kole, zamykają oczy. Jedno z nich jest indykiem i chodzi dookoła koła w czasie, kiedy dzieci śpiewają:

The turkey is a funny bird,
His head goes wobble, wobble,
And all he says is just one word:
Gobble, gobble, gobble!

Na koniec piosenki 'indyk' mówi 'gobble' - dziecko, za którym się znajduje podnosi rękę i jeśli zgadło, to jest kolejnym indykiem.

 

2 komentarze:

  1. Święto dziękczynienia zna pewnie każdy, nawet osoba która nie zna języka angielskiego. Zrozumieć istotę można po lekturze blogów z czasami w języku angielskim https://lincoln.edu.pl/warszawa/blog/jezyk-angielski-czasy-przeszle i można dalej rozwijać się w angielskim.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie miałem okazji świętować tego dni,a le kto wie gdyż zamierzam niedługo udać się do USA. Aktualnie kupuję książki językowe w https://www.jezykiobce.pl i solidnie przykładam się do nauki języka angielskiego.

    OdpowiedzUsuń