poniedziałek, 10 sierpnia 2015

DiXit Jinx, czyli kolejna gra do wykorzystania na zajęciach językowych

Na blogu wspominałam już o  grze DiXit - kto jeszcze jej nie zna, to koniecznie musi nadrobić zaległości, np. tutaj ---> KLIK. Dzisiaj chciałam zaproponować Wam inną wersję tej gry - JINX. 


W pudełku znajdziecie 71 dwustronnych kart z najrozmaitszymi obrazkami. Gra przeznaczona jest dla 3-6 graczy, ale z taką ilością kart myślę, ze uda się Wam zagrać nawet z 18 Uczniami dzieląc karty na trzy stoliki nieco skromniej, niż prosi o to instrukcja. Poniżej wklejam zdjęcia instrukcji podstawowej wersji tej gry, która idealnie może sprawdzić się, jako warm-up activity lub nagroda dla Uczniów za ciężką pracę w czasie zajęć. Jak widzicie jest to krótki opis więc nie będzie problemu z tłumaczeniem zasad.



 Gra sama w sobie stanowi fajne urozmaicenie zajęć, ale dodam jeszcze dla Was kilka innych pomysłów na wykorzystanie tych interesujących kart.

- Losujemy 6 obrazków i prosimy Uczniów o ułożenie opowiadania na ich podstawie (ćwiczenie ustne w parach lub indywidualne ćwiczenie na pisanie).
- Rozdajemy każdemu Uczniowi po jednym obrazku tak, aby kolega z pary go nie widział. Uczeń opisuje co widzi na obrazku, a drugi rysuje, następnie porównują obrazki. (Można również zagrać w trójkach - wtedy wygrywa Uczeń, który był bliżej oryginału). 
- Prosimy jednego z Uczniów, aby usiadł na krześle tyłem do tablicy. Następnie umieszczamy na tablicy kilka obrazków - wskazujemy jeden, a klasa przekazuje informacje dot. obrazka (nie wolno im używać kolorów, czy dokładnych nazw tego co widzą, a jedynie skojarzenia). Po minucie Uczeń odwraca się i wskazuje właściwy obrazek.  

Można tworzyć wiele takich dodatkowych zadań - może sami macie pomysł na wykorzystanie kart z DiXit Jinx? Zachęcam do dzielenia się pomysłami w komentarzach.

Będzie mi miło, jeśli polubisz profil bloga na portalu Facebook (odnośnik znajdziesz po prawej stronie szablonu). :-)
A już niebawem kolejny super konkurs - stay tuned!

5 komentarzy:

  1. Od razu sprawdziłam na alledrogo- sporo kosztuje ta gra :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uważam, że zajęcia językowe prowadzone w małych grupach - https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ są bardzo dobrą alternatywą na naukę j. angielskiego. Takie zajęcia odbywają się w małych grupach, przez co nauczyciel może poświęcić większą uwagę danym studentom. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta takich zajęć.

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajne podejście do nauki języków obcych. Ja również wykorzystuje specjalną aplikację https://www.jezykiobce.pl/hiszpanski/1099-ifiszki-hiszpanski-aplikacja-mobilna.html dzięki której przy pomocy fiszek mogę uczyć się języka hiszpańskiego.

    OdpowiedzUsuń