czwartek, 27 sierpnia 2015

Back to school, czyli konkurs na dobry początek nowego roku szkolnego

Hello! Sierpień okazał się miesiącem konkursów, ale nie mogłam się powstrzymać i zaproponuję Wam jeszcze jedną zabawę z okazji nowego roku szkolnego.  Jak wiecie, uwielbiam projekty plastyczno-językowe, a także tworzenie własnych materiałów dydaktycznych. Stąd też wziął się pomysł na ten konkurs. Ponadto, 1 września oraz fakt, że blog ma już ponad 800 Fanów na Facebook'u (dziękuję! <3) sprawiły, że miałam ochotę zaproponować Wam kolejną zabawę z nagrodami.


Materiały: pompony, naklejki oczy, naklejki puzzle alfabet, kolorowe kartony hologramowe, materiałowe liście, bibuła żyrafa, klej magiczny, pieczątki pogodowe, pacynki na palce.


Jeśli chcesz wygrać powyższy zestaw materiałów plastycznych, opisz w mailu, jak użyjesz któregoś z produktów w celach dydaktycznych - pod moimi propozycjami wykorzystania materiałów plastycznych Moje Bambino znajdziesz szczegółowy REGULAMIN. Zapoznaj się z nim proszę zanim weźmiesz udział w konkursie. 

Jak widzicie, tym razem zadanie konkursowe jest bardzo kreatywne! Poniżej przedstawiam Wam moje propozycje na użycie wymienionych materiałów plastycznych w celach dydaktycznych. 


Spelling Bee
Materiały: naklejki puzzle alfabet
Dla kogo: klasy 1+
Cel: Ćwiczenie pisowni i literowania wyrazów.
Opis: W zależności od poziomu językowego wybieramy wyrazy, które ćwiczyliśmy na zajęciach i prosimy uczniów o ułożenie ich z rozsypanych liter. Możecie przygotować gotowe zestawy wyrazów lub prosić uczniów o ich odszukanie ze wszystkich literek (uwaga - czasochłonne, sama miała problem ze znalezieniem literek z nazwy bloga ;)). Zadajecie Uczniom zagadkę, a następnie prosicie o znalezienie słowa z zagadki i przeliterowanie go. To zadanie można wykonać nawet w grupach z dorosłymi. Tak jak wspominałam, wcale nie jest tak łatwo znaleźć odpowiednie litery w całym ich stosie.
UWAGI: Jestem miło zaskoczona tymi naklejkami! Jest ich bardzo dużo w paczce, są piankowe i łatwo można je do siebie dopasować - nie trzeba ich przyklejać, bo trzymają się po złożeniu więc są wielokrotnego użytku - duży plus!

Alphabet LeavesZadanie identyczne jak poprzednie, ale z motywem jesiennym.
UWAGI: Liście są bardzo miękkie, spodziewałam się sztywniejszych. Myślę, że mogą się przydać do dekoracji gazetek szkolnych. 

Weather ForecastMateriały: pieczątki pogodowe (+ papier, pisaki, poduszka z tuszem, wskaźnik)
Dla kogo: uczniowie klas 3+
Cel: Praktyczne użycie słownictwa związanego z pogodą/ kierunkami/ ukształtowaniem terenu.
Opis: Wprowadź słownictwo związane z pogodą/ kierunkami/ ukształtowaniem terenu. Poproś uczniów o pracę w grupach i stworzenie mapy fikcyjnego miejsca. Na mapie uczniowie zaznaczają pieczątkami jaka pogoda przewidywana jest na danym terenie, a następnie przedstawiają tę prognozę reszcie klasy. 
UWAGI: Do pieczątek należy dokupić poduszkę z tuszem.  

Quiet Critters


Materiały: pompony, przyklejane oczy
Dla kogo: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3
Cel: Skupienie uwagi uczniów na pracy indywidualnej. 
Opis: O Quiet Critters pisałam niedawno, post cieszył się dużym zainteresowaniem. Jeśli jeszcze nie znasz tych cichych potworków, to zajrzyj TUTAJ.  

G is for (GREAT) GIRAFFE


Materiały: bibuła żyrafa, klej magiczny, naklejki oczy, litery puzzle alfabet, pompony, papier hologramowy (+ sztywny papier, pisak, taśma dwustronna, spinacz do prania/klamerka)
Dla kogo: przedszkolaki, uczniowie klas 1-4
Cel: Zaangażowanie uczniów w pracę grupową.
Opis: Wycinam żyrafę ze sztywnego papieru i przyklejam bibułę. Na szyi żyrafy przykleiłam naklejki G-I-R-A-F-F-E, są to znaczniki, im bliżej G, tym bliżej doskonałości ;) Żyrafy możemy użyć na wiele sposobów, np. grając w gry przydzielamy danej drużynie znacznik w postaci klamerki z pomponem danego koloru. Uczniowie zdobywając punkty przesuwają znacznik wyżej, wygrywa G. 
Żyrafy można też użyć do rywalizacji klasowej. Znacznik - klamerka klasowa - będzie się przesuwać w górę w miarę realizacji materiału lub dodatkowych prac wykonanych przez uczniów. W momencie dotarcia klasy do G możecie przyznać uczniom nagrodę, np. obejrzenie klipu, czy rozdanie naklejek motywacyjnych.
UWAGI: Moje Bambino ma  też w ofercie bibułę w inne wzory zwierzęce.

Finger Puppets ShowMateriały: pacynki
Dla kogo: przedszkolaki, uczniowie klas 1-2
Cel: Ćwiczenie poznanego słownictwa metodą dramy.
Opis: Myślę, że tego zadania przedstawiać nie trzeba. Uczniowie wymyślają w grupach scenki, które wystawiają dla reszty klasy przy użyciu pacynek. Zadanie można wykonać przy okazji ćwiczenia dialogów, czy też jako urozmaicenie zajęć metodą dramy np. poprzez odwzorowanie scenki z podręcznika.
UWAGI: W opakowaniu znajdują się materiały na stworzenie 15 piankowych pacynek (ludziki, zwierzęta morskie, zwierzęta). 

REGULAMIN KONKURSU
 
Mam nadzieję, że któryś z pomysłów zainspirował Was do stworzenia własnej wersji zadania z użyciem wykorzystanych przeze mnie materiałów. Opiszcie JEDNO takie zadanie z użyciem jednego lub większej ilości rzeczy ze zdjęcia konkursowego i wyślijcie swój pomysł w dniach 28.08.15-06.09.15 na adres hummingbirdels@gmail.com, aby wygrać wszystkie materiały plastyczne ze zdjęcia konkursowego! Zdjęcia i projekty prac mile widziane. Pełny regulamin - tutaj.

SPODOBAŁY CI SIĘ NAGRODY?

Wszystkie materiały ze zdjęcia konkursowego znajdziecie na stronie sponsora konkursu:

http://www.mojebambino.pl/


Możecie je zamówić w sklepie internetowym www.mojebambino.pl oraz poprzez nowe narzędzie do tworzenia wyprawek: kalkulator wyprawkowy: http://www.mojebambino.pl/kalkulator_wyprawkowy.php. Będzie nam miło, jeśli polubicie profile Hummingbird oraz Moje Bambino na portalu Facebook.
Dla wszystkich biorących udział w konkursie: GOOD LUCK!

Mamy zwyciężczynię - gratulacje!
 

4 komentarze:

 1. Nie mogę znaleźć tych naklejek puzzli piankowych na stronie bambino, mogłabyś podać dokładny link? Pozdrawiam Basia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę :) http://www.mojebambino.pl/male-akcesoria-dekoracyjne/839-puzzelki-literki-samoprzylepne.html Cieszę się, że się podobają! :)

   Usuń
  2. Pani ze sklepu Moje Bambino informuje, że ten produkt będzie dostępny najpóźniej w połowie września.

   Usuń
  3. Dzięki! Czekam na dostawę!:) Pozdrawiam, Basia

   Usuń