niedziela, 31 sierpnia 2014

Let's go fishing, czyli wędka na lekcji

Na moich zajęciach często pojawiają się rybki. Przyklejam na nie obrazki przedstawiające nowo poznane słownictwo, które dzieci 'łowią' i nazywają. Mam wędkę z zestawu dla dzieci (opisana była w poście dot. nauczania przedszkolaków Teaching aids for kindergarten teachers), ale możecie zrobić taką sami - a najlepiej dwie, wtedy drużyny będą mogły ze sobą rywalizować. Do rybki przypinamy spinacz, na wędkę mocujemy magnes i jesteśmy gotowi do zajęć :) Poniżej moje rybki na ten tydzień: 
- imiona dzieci (zadaniem będzie złowienie rybki i wskazanie dziecka, którego imię się wylosowało - dzieci dopiero się poznają)
- kropki (po wprowadzeniu liczb dzieci losują rybkę z kropkami i mówią na głos, ile jest kropek oraz kładą rybkę na flash card z odpowiednim słowem one, two, etc.).4 komentarze:

  1. Pamiętam, że wędki poznałam właśnie dzięki Tobie :-) tylko, że do tej pory łowiliśmy flashcards. Podobają mi się te formy rybek :-) pomysłowe!

    OdpowiedzUsuń
  2. Też lubię rybki :) Tyle, że u mnie każda miała z jednej strony cyferkę lub daną liczbę kropek i dzieci rzucały kostką. Następnie miały złowić odpowiednią rybkę i nazwać to, co znajduje się po drugiej stronie :).

    OdpowiedzUsuń