wtorek, 19 sierpnia 2014

ClassDojo - system motywowania

O motywowaniu moich uczniów pisałam już niejednokrotnie (naklejki, dolary, are you lucky jar, itd.). Dzisiaj chciałabym Wam pokazać system, który wypróbuję w tym roku z jedną z klas, w której lekcje prowadzę. Jest to ClassDojo (http://www.classdojo.com/). Polega on na przyznawaniu punktów dzieciom za dobre zachowanie i odejmowanie ich za złe. Język programu wybieracie według potrzeb, jest też polski. Czym różni się ten system od zwykłego punktowania na tablicy motywacyjnej? Przede wszystkim śmiesznymi stworkami - każde dziecko po otrzymaniu danej liczby punktów może zmienić swojego potworka, dodać mu jakiś gadżet, itd. Ponadto, możecie wpisać mail rodzica przy nazwisku dziecka, które oceniacie, a wtedy będą oni mogli oglądać postępy swoich pociech i pomagać im w wyborze nowego avatara. Na YouTube znajdziecie wiele klipów, które opisują jak używać ClassDojo. Dajcie znać, jakie są Wasze doświadczenia z tym systemem. 


3 komentarze:

  1. Fajna rzecz, ale jakoś nie przekonują mnie ich zasady "na razie nie musisz płacić, ale jak każemy Ci zacząć, a nie zrezygnujesz z oferowanej opcji to będziesz" :/ bardzo szkoda

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe. Z ewentualnym skorzystaniem poczekam aż dotrą do mnie jakieś opinie :) Jestem raczej zwolenniczką tradycyjnych, nie-internetowych metod robienia .... wszystkiego. Ciężko się żyje z takim przekonaniem więc staram się jak mogę, ale muszę mieć dużo rekomendacji :) Tak więc w ciągu roku mając czas i chęć mogłabyś napisać więcej jak się sprawdza ta forma motywowania, chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Sprawdza się świetnie. Pracuję go od kilku lat. Dzieci bardzo się motywują. Można stworzyć własne kryteria.

    OdpowiedzUsuń