poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Teaching colours - utrwalanie nauki kolorów poprzez gry

Kolory to chyba najłatwiejszy temat zarówno dla nauczyciela, jak i uczniów. Zadań, które można wykorzystać w czasie takiej lekcji jest wiele, ale dzisiaj chciałabym przedstawić Wam gry związane z tematem. Obie są przeznaczone dla 4 lub 5 graczy, ale zdarzało się, że niekiedy uczniowie grali w parach, dzięki czemu może być do dziesięciu graczy.

Pędzące Żółwie
W tej grze gracze przesuwają po planszy drewniane żółwie różnych kolorów w taki sposób, aby ich żółw dotarł pierwszy do sałaty. Każdy gracz losuje kolor żółwia na początku gry, ale zachowuje to w tajemnicy. Żółwie mogą chodzić zarówno w przód, jak w tył, a także wskakiwać na siebie i chodzić w kolumnie. Na moich lekcjach uczniowie muszą wypowiadać komendy w języku angielskim, np. yellow turtle goes back


 Granie w Malowanie
To niedroga gra, w której dzieci muszą zapamiętać jakie obrazki znajdują się na stole, a następnie dobrać odpowiednie kolory, których należałoby użyć, aby je namalować. Konieczna jest więc znajomość efektu mieszania kolorów. Uczniowie wypowiadają komendy, np. yellow plus red equals orange.
5 komentarzy:

 1. Świetne pomysły z tymi grami :) Zastanawiam się tylko, czy wszystkie kupujesz we własnym zakresie czy są dostępne w szkole (w świetlicy)?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Sylwio, Pracuję w szkole prywatnej więc nie ma problemu, jeśli zgłosiłabym zapotrzebowanie na takie gry, ale kupuję je jednak sama na fakturę, bo prowadzę działalność gospodarczą o profilu edukacyjnym :)

   Usuń
 2. Bardzo fajne pomysły. Ja też mam zajęcia z dziećmi i na pewno wykorzystam te pomysły :)

  alessandra
  http://studia-parla-ama.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo mi miło to słyszeć Alessandro :)

   Usuń
 3. a do nauki/przypomnienia o barwach podstawowych i wtórnych, idealnie nada się http://www.phaidon.com/store/childrens-books/the-game-of-red-yellow-and-blue-9780714864815/ :)

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń