niedziela, 20 kwietnia 2014

Racing games - wyścig do tablicy

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić dwie bardzo proste gry z użyciem tablicy, które można wykorzystać na różnych poziomach.

- NEWSPAPER POINTER
Dzielimy grupę na dwie drużyny. Na tablicy wypisuję w różnych miejscach np. nazwy pokojów (wszystko zależy od poziomu grupy i słownictwa, jakie chcesz powtórzyć). Czytam słowo, które pasuje do jednego z pokojów, a zadaniem dwóch zawodników z przeciwnych drużyn jest dobiegnięcie do tablicy i wskazanie kategorii (np. shower = bathroom). Co sprawia, że gra jest zabawna i podoba się uczniom, to sposób, w jaki należy wskazać słowo - używamy do tego dużych wskaźników zrobionych ze zwiniętej gazety (nikt, nie zrobi sobie krzywdy). Dla starszych uczniów można wypisać na tablicy np. przedrostki słów i czytając np. patient dana osoba musi wskazać na przedrostek im = impatient, itd.

Wasi najmłodsi uczniowie chętnie podbiegną do flash card, aby wskazać słowo, należy jednak bardziej uważać na wskaźniki.

Divide the class into two teams. Prepare big paper pointers (one for each team) and write on the whiteboard for example names of the rooms. The teams listen to the word you say and point to the proper category on the whiteboard, for e.g. shower = bathroom. You may use this game with older students as well, e.g. when practising word formation: write prefixes on the whiteboard and read a word, e.g.  patient --> im --> impatient, etc.


- WRITING RACE
W tej grze zawodnik z danej drużyny podbiega do tablicy, wpisuje słowo w odpowiednią kolumnę, przekazuje marker kolejnej osobie z drużyny i staje na końcu. Sytuacja powtarza się. Wygrywa ta grupa, która pierwsza prawidłowo napisze słowa w odpowiednie kolumny. Poniżej przykłady (oczywiście słów na tablicy musi być więcej).

One person from each team comes to the whiteboard and writes the correct word in the proper column. He or she passes the whiteboard marker to the next person. Students who complete the exercise faster win. Examples below. 
 


Zapraszam również do wzięcia udziału w mini konkursie wiosennym, o którym mowa w poprzednim poście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz