piątek, 23 października 2015

Halloween activities, czyli jeszcze więcej pomysłów na strrraaszną lekcję

Zanim zacznę temat chciałabym się trochę usprawiedliwić: na blogu pojawiało się ostatnio mniej notatek, niż zwykle. W moim życiu pojawił się w zeszłym tygodniu najcudowniejszy Mały Człowiek, który zabiera mi teraz sporo czasu. Zaglądajcie jednak nadal, bo z czasem notatek będzie przybywać, a poza tym jest już tu wiele wpisów, które są warte przypomnienia :)
 
Lekcja Halloween zbliża się wielkimi krokami. Przypominam, że na blogu znajdziecie posty z lat poprzednich dotyczące tego tematu - zajrzyjcie do zakładki SEASONS, aby odnaleźć linki. A poniżej znajdziecie listę zadań uzupełniających.
 
Moje zeszłoroczne 'Potworki'


 - Guess the number - odgadnijcie ilość cukierków w słoiku. Ćwiczymy numerowanie. Możecie też spróbować odgadnąć wagę dyni.
 
Stick wart on witche's nose - na plakacie umieszczamy głowę czarownicy z wielkim nosem. Dzieci z zamkniętymi oczami przyklejają jej plastelinowe brodawki starając się trafić w nos. Liczymy ile brodawek ma czarownica. To samo można zrobić z przypinaniem ogona czarnego kota.
 
Skeleton's body - zadawaj zagadki  dot. Halloween, albo rób powtórkę z innych zajęć, a za udzielenie prawidłowej odpowiedzi rozdawaj Uczniom kości szkieletu. Kto pierwszy zdobędzie swojego szkieletora? ;) (znajdź zabawny szkielet w grafice google)
 
 
 
- Spider's legs -  poproś uczniów, aby wpisali na pająku to, co akurat ćwiczycie na normalnych zajęciach, np. jeśli jest to konstrukcja 'I like/ don't like' to właśnie to , a w nogach odpowiednie przykłady. Może to być też np. hasło 'In my room' a w nogach dzieci wpisują nowo poznane słówka. Wieszamy ozdobione pająki na nitkach w sali przywieszone do sufitu lub dekorujemy nimi pajęczą sieć.
 
http://freecoloringpagesite.com/coloring-pics/spider-coloring-page-6.gif
 - In the Hounted House I saw - uczniowie siadają w kole i zaczynają wyliczankę 'In the Hounted House I saw... a witch!' - każde kolejne dziecko dodaje postać lub rzecz, po wymienieniu wszystkich wcześniejszych propozycji kolegów.

- Who is the ghost? - jeden uczeń siada w środku koła, nauczyciel wyznacza ducha, którego zadaniem jest powiedzenie 'Whooooo am I?' - tak jak duch. Uczeń ze środka koła zgaduje kto jest duszkiem. 

Macie jakiś super pomysł na Halloween activity? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, pomagajmy sobie :) 
 
Zapraszam do polubienia fanpage bloga na portalu Facebook. 
 
Życzę Wam strrrraaaasznych zajęć ;)

7 komentarzy:

 1. Fantastyczne pomysły, najbardziej podoba mi się ten z kompletowaniem szkieletu. Może wykorzystam go w wersji rysunkowej? :)

  U mnie lekcja Halloween'owa w fazie przygotowania, też na pewno pojawi się o niej wpis.
  http://firstideakit.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno z moich ulubionych ćwiczeń na Halloween to rysowanie potwora na tablicy. Losujemy ucznia, który ma za zadanie narysować potwora na tablicy z zasłoniętymi oczami. Inni uczniowie dają mu wskazówki typu ' three big eyes' albo ' two small feet'. Fajna zabawa, zawsze wychodzą z tego śmieszne rysunki a przy okazji można przećwiczyć słownictwo z części ciała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy i oryginalny pomysł. Chciałbym aby w przedszkolu u mojej córki były takie zabawy. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Może w tym roku w przedszkolu Twojej córki pojawią się podobne zabawy :)

   Usuń
 4. Skeleton do kolekcjonowania zrobił na moich zajęciach furorę, super że pojawił się w Twoich propozycjach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, bardzo mi miło! Cieszę się, że dzieciakom się spodobał :)

   Usuń