czwartek, 14 lipca 2016

Charlie Cook's Favourite Book, czyli kolejna propozycja od Julii Donaldson

Wakacje to idealna pora na skompletowanie swojej biblioteczki na cały rok szkolny. W zeszłym roku hitem była Fat Cat On The Mat, o której pisałam TUTAJ oraz jak co roku The Very Hungry Caterpillar. W tym roku w moim zbiorze w końcu znalazły się książki Gruffalo i Gruffalo's Child, które do tej pory wypożyczałam na zajęcia, a także nowa Charlie Cook's Favourite Book. O dwóch pierwszych książkach przeczytacie na blogu Marii z Let's Read in English.


Charlie Cook's Favourite Book to książka, w której znajdziemy opisy innych książek. Może być fajnym pretekstem do podjęcia dyskusji o ulubionych książkach. Opis z księgarni internetowej z książkami anglojęzycznymi Kangurek:

Charlie Cook to mały chłopiec. Jego ulubioną książką jest historia o piracie, który lądując na bezludnej wyspie znajduje w ocalałej z zatopionego statku skrzyni bajkę o Złotowłosej ( Goldilocks ). Okazuje się, że Złotowłosa buszując w domku trzech misiów również odkrywa w jednym z łóżek opowieść o pewnym rycerzu, który zamiast walczyć ze smokiem - czyta mu zabawną historię o..... I tak wzór opowieści powtarza się, przedstawiając nam za każdym razem nowych bohaterów w różnych okolicznościach, aż do zaskakującego zakończenia! 

Uczniowie mogą sami spróbować stworzyć podobną historię do tej, przedstawionej w Charlie Cook's Favourite Book. Mogą też przedstawić swoje ulubione książki w formie plakatu, który będzie przypominał ostatnią stronę opisywanej pozycji. Innym pomysłem może być poproszenie uczniów o napisanie historii o którejś postaci z poniższego zdjęcia. Polecam na lekcje z uczniami SP/ G, dla maluszków z przedszkola ta książka będzie jeszcze za trudna.


Ta i inne książki autorstwa Julii Donaldson dostępne są na terenie Polski. Ja mam moje STĄD

Jakie książki lubią najbardziej Wasi uczniowie? :-)

3 komentarze:

 1. The Day the Crayons Quit oraz jej sequel The Day the Crayons Came Home by Oliver Jeffers robią furorę wsród brytyjskich uczniów - ja zreszta tez uwielbiam twórczość Olivera Jeffersa. Jeśli mowa o twórczości Julii Donaldson to naprawdę polecam jej nowa publikacje THE DETECTIVE DOG. Oczywiście recenzje wszystkich wyżej wymienionych pozycji oraz wiele innych godnych polecenia i zastosowania na zajeciach językowych znajdują sie na www.letsreadinenglish.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie szukam jakiś nowych pozycji anglojęzycznych książek dla dzieci, coś chcę kupić swojemu chrześniakowi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej,

  dzięki za namiary na księgarnię Kangurek - muszę koniecznie kilka takich książeczek zamówić mojemu dziecku (staram się mu czytać po polsku, angielsku i niemiecku, on sam ogląda bajki po koreańsku, rosyjsku itp - w oryginale, jeżeli się tylko da, żeby mu się ładnie słuch językowy wyrabiał.

  OdpowiedzUsuń