wtorek, 14 czerwca 2016

Writing for Matura, czyli uczymy pisać

Dzisiaj zaglądam dla Was do podręcznika wyd. POLONSKY Writing for Matura. Miałam okazję przejrzeć książkę tego samego autora (Roman Ociepa) - Let's Visit the United States, z którą mam pozytywne skojarzenia, więc poprzeczka zawieszona jest wysoko.
Muszę przyznać, że okładka nie zachęciłaby mnie specjalnie do sięgnięcia po ten podręcznik, chociaż 'na żywo' prezentuje się znacznie lepiej, niż na ekranie komputera (błyszczący papier). Na szczęście zaglądam także do tych książek, których okładki nie trafiają w moje gusta ;-)


dla porównania ;)
W podręczniku znajdziecie solidną dawkę ćwiczeń, które pomogą przygotować Waszych uczniów do maturalnej wypowiedzi pisemnej. Duży plus za wiele uwag i rad na marginesach. Szczególnie podobają mi się ramki 'Pamiętaj!', gdzie uczniowie znajdą fajną powtórkę niektórych zagadnień, a 'Ekspert radzi' to wg mnie to, co wałkujemy z uczniami przy okazji przygotowań do matury (na co uważać i o czym pamiętać) - z pewnością przyda się osobom, które samodzielnie przygotowują się do egzaminu dojrzałości.  Przejrzyste spis treści i klucz ułatwiają korzystanie z podręcznika. Nie miałam okazji testować książki z grupą, ale wg mnie niektóre przykłady z działu 'poziom podstawowy' mogą być za trudne dla przeciętnych uczniów i obawiałabym się, że mogą ich zdemotywować. Plusem jest różnorodność zadań. 
Druga część podręcznika to miejsce na 'Twoje wypracowania'. Wolałabym, aby zadania były wydrukowane po kolei, bez zostawania miejsca na właściwe wypracowanie, które każdy może napisać w zeszycie, czy na osobnej kartce, ale znam też wiele osób, które wolą takie właśnie rozwiązanie.
Podsumowując: Writing for Matura to interesująca propozycja dla nauczycieli, którzy mają zajęcia z maturzystami. Różnorodność i ilość zadań z pewnością czynią ten podręcznik wartym swojej ceny. Polecałabym go jednak uczniom, którzy nie mają kłopotów z językiem angielskim. 
Writing for Matura, a także inne książki wyd. POLONSKY możecie znaleźć w sklepie internetowym --> KLIK.

2 komentarze:

  1. Oj trzeba ćwiczyć i to regularnie, bo w miesiąc nie da się tego nauczyć

    OdpowiedzUsuń
  2. Cześć. Uczę się języków przy użyciu https://preply.com/pl/Leipzig/korepetycje-z-angielskiego.
    Nauczyłem się angielskiego używając tej site. Chciałbym znaleźć dodatkowe źródła, aby ćwiczyć i poprawiać swoją wiedzę i zacząć naukę nowych języków. Jak możesz mi pomóc?

    OdpowiedzUsuń