piątek, 21 listopada 2014

Are you ready for Christmas? czyli pierwsze przygotowania do świątecznych lekcji


Gotowi na świąteczne lekcje? Ja czekam na Święto Dziękczynienia (inspiracje znajdziecie w poście Thanksgiving lesson ideas) i ruszam z zimowo-świątecznymi tematami. Zazwyczaj wymyślam na bieżąco co będziemy robić, ale niektóre rzeczy mam już przygotowane.

W zeszłym roku robiliśmy takie oto projekty: bombki do zawieszenia na tekturowej choince, bałwanek, renifer z odrysowanej ręki.W tym roku stawiam na świąteczne kartki, o których będę pisać niebawem. Póki co zainwestowałam w brokatowe gwiazdki do ich ozdoby. 


W okresie przedświątecznym śpiewamy wiele piosenek. Niekiedy do znudzenia je powtarzamy, aby być przygotowanym na świąteczne przedstawienie. Tutaj pomocne okazują się naklejki motywacyjne. Po raz kolejny używam naklejek ze sklepu szkolnenaklejki.pl, tym razem świątecznych i z moim podpisem (na stronie oczywiście możecie sami sobie wybrać podpis).    
;-)

Dla najmłodszych uczniów przewiduję zadania z książki kupionej jeszcze latem w American Bookstore, a dla starszych ciekawe gry i doodle z książki Christmas Activity Book wyd. Usborne. 
 Więcej świątecznych inspiracji wkrótce! Liczę też na Wasze pomysły - macie jakieś sprawdzone worksheets? Ja bardzo często korzystam z gry planszowej, którą znajdziecie tutaj  http://bogglesworldesl.com/christmasboardgame.htm Pytania można dostosować do wieku uczniów. Drukuję ją na 4 kartkach A4 i sklejam - wygląda to przejrzyście i ciekawie.2 komentarze:

  1. W takich chwilach żałuję, że w dzieciństwie nie trafiłam na taką nauczycielkę :)

    OdpowiedzUsuń