sobota, 28 kwietnia 2018

Inspirations, czyli co mnie inspiruje

Hello! Tak jak ja staram się inspirować Was, tak mnie inspirują przeróżne rzeczy. Począwszy od stron i blogów językowych, poprzez szkolenia (patrz  --> KODOWANIE), po zupełnie przypadkowe rozmowy, czy wpisy na FB. 
Dosłownie kilka godzin temu zobaczyłam świetny pomysł na FB, gdzie chłopiec ćwiczy cyferki. Wykorzystajmy to na angielskim! Ćwiczmy w ten sam sposób cyferki, literki, kolory, czy nawet słówka! Dzieci pracują w parach - jedno mówi słowo, a zadaniem drugiego dziecka jest trafienie piłeczką w obręcz z odpowiednim obrazkiem :) 

 

(P.S. Na 5 obręczy zużyłam jedną rolkę po papierze toaletowym. Zamiast tacy użyjcie pudełek po butach. Na obręczach przyklejcie taśmę-rzep, dzięki temu Wasz teaching aid będzie wielokrotnego użytku!). UWAGA, jak widać na zdjęciach mój synek (lat 2,5) nieco oszukuje i pomaga sobie rączką. Nie szkodzi! Chodzi nam o cel językowy :) (Obrazki pochodzą ze strony www.anglomaniacy.pl)

Dzisiaj brałam udział w szkoleniu LEGO education dla przedszkoli. Zainspirowana tym szkoleniem, a także poprzednim z kodowania, proponuję Wam, aby każdy z uczniów był wyposażony w min. 6 kolorowych klocków (lub 1 zestaw na parę przy dużych grupach). Przy okazji nowego słownictwa nadajecie kod nowym słówkom, np. a banana= a red brick, a lemon = a green brick, itd. Później prosicie uczniów o rozrysowanie swoich kombinacji i podanie instrukcji koledze tak, aby na końcu powstała wieża - dzieci porównują obraz z rysunkiem kolegi/koleżanki.

Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować :) 

2 komentarze:

  1. Learning a new language is not everyone’s forte. Not everyone has the required linguistic skills to master a second language. However, certain circumstances require us to learn a second language. Language learning walls can slow down the ability to learn a language.
    www.language-school.sg

    OdpowiedzUsuń