sobota, 25 marca 2017

Happy Easter, czyli garść wielkanocnych inspiracji

Hello :-) Dzisiaj garść inspiracji na zajęcia z motywem wielkanocnym. Zajrzyjcie koniecznie do zeszłorocznych postów, gdzie znajdziecie fajne karty karty pracy - także dla starszych uczniów! 
- część 1. --> KLIK
- część 2. --> KLIK

Easter fun:
 
- W klasie rozkładam papierowe jajeczka, a zadaniem uczniów jest ich znalezienie.
 
- Na kartonie rysuję zajączka wielkanocnego. Zawiązuję dzieciom oczy i daję im kawałek plasteliny - nosek królika - który należy przyczepić w odpowiednie miejsce.
 
-  Na papierowych jajeczkach piszę słowa, które znają dzieci i przecinam je w połowie. Zadaniem uczniów jest odnalezienie właściwych połówek.
 
- Uczniowie kolorują papierowe pisanki i wrzucają do kartonika. Pisanki wieszam na sznurku, każde dziecko opisuje swoją pracę 'It's blue and pink. It has chicks on it.' etc.  Klasa zgaduje, o której pisance mowa.
 
- Wycinam kolorowe pisanki i rozkładam w klasie. Wcześniej ukrywam kurczaka za jedną z pisanek, a za resztą obrazki dot. słów, które chcę przypomnieć. Zadaniem uczniów jest znalezienie kurczaka, jeśli trafiają na inny obrazek, to muszą go nazwać. Z młodszymi dziećmi można zagrać w wersję hot/cold - jeden uczeń odwraca się, klasa chowa kurczaka pod jedną  pisanką i pomaga w odnalezieniu go mówiąc 'hot/cold'.
 

Te i inne pisanki znajdziecie tutaj: --> http://dalegann.com/gallery/printable-easter-eggs.html
 
- Gramy w true/false przy pomocy pisanek na patyku (mogą być wycięte z kartonu i umieszczone na patyczku). Jeden kolor oznacza prawdziwe zdanie,  drugi fałszywe. Nauczyciel mówi zdanie (może dotyczyć Wielkanocy, może to być sprawdzenie gramatyki, albo pokazanie flashcard i nazwanie słowa), a uczniowie decydują, czy to prawda, czy fałsz poprzez podniesienie pisanki o odpowiednim kolorze.
 Jeśli macie jakieś sprawdzone zabawy z motywem wielkanocnym, to koniecznie podzielcie się nimi ze mną i innymi Nauczycielami w komentarzach :-)

Zachęcam do polubienia profilu bloga na FB :-)
 

3 komentarze: