piątek, 24 lipca 2015

Catch a Bug, czyli gra dla młodszych i starszych Uczniów

Mam nadzieję, że pomysły, które Wam proponuję traktujecie jako inspiracje do własnych zadań, jakie wykorzystujecie na zajęciach. Mnie często inspirują wpisy innych Blogerów, które staram się zmieniać na potrzeby moich lekcji. Dzisiaj wykorzystałam PDF ze strony Kate z Picklebums. Zajrzyjcie do Kate, jeśli chcecie ściągnąć robaczki i słoiki, a ode mnie możecie skopiować rodzaj gry, jaka Was interesuje.

http://picklebums.com/2013/11/15/catch-a-bug-free-printable-game/
Gra dla najmłodszych:
Zadaniem graczy jest złapanie po dwa robaczki danego koloru - przy wylosowaniu na kostce koloru robaczka należy wypowiedzieć na głos kolor w j.angielskim. Jeśli nazwa się zgadza można przykleić robaczka. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie kolekcję robaczków różnych kolorów (po 2 z każdego). Wariacja: należy ułożyć zdanie z nazwą koloru. 

Wersja dla starszych graczy:
Myślę, że robaczki mogą spodobać się również starszym Uczniom. Tak jak w wersji dla najmłodszych zadaniem jest zebranie robaczków różnych kolorów (lub po dwa danego koloru). Robak trafia do gracza tylko wtedy, gdy wyrzuci odpowiedni kolor na kostce i właściwie powie zdanie z idiomem lub w danym trybie - wg wzoru:

Kolejną wersją gry może być zabawa w half-minute topics. Zasady jak wyżej, ale zamiast zdania Uczeń mówi przez 30 sekund na wylosowany temat.

Mam nadzieję, że spodobały Wam się moje pomysły. A może wykorzystacie karty pracy Kate w inny sposób? Dajcie znać w komentarzach - pomożecie innym Nauczycielom szukającym inspiracji. 
Zaglądasz na bloga? - Będzie mi miło, jeśli polubisz profil mojego bloga na Facebook'u ---> KLIK

2 komentarze:

  1. Dopiero wczoraj odkryłam Pani bloga ale tak mnie wciągnął, że czytałam go do północy, a dzisiaj już wycinam rybki z kolorowego papieru :) Chciałam podziękować za wspaniałe pomysły i inspirację. Od września zaczynam swoją pierwszą pracę jako nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu i takie strony jak Pani pozwalają na czerpanie z wiedzy doświadczonego praktyka. Ta wiedza z kolei jest nieoceniona. Jeszcze raz dziękuję i wracam do wycinania :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mi miło! Mam nadzieję, że materiały i informacje, które tutaj przygotowałam okażą się przydatne. Powodzenia w pracy w przedszkolu. A co do wycinania to mogę być pewna, że w tym roku zostanie Pani mistrzynią wycinania :)

      Usuń