piątek, 10 października 2014

Lekcja Halloween

O lekcjach Halloween dla różnych grup wiekowych pisałam w zeszłym roku: Halloween ideas

W tym roku z klasą pierwszą jak zwykle na zajęciach poznamy słownictwo związane z tematem, zagramy w memory, a także zagramy w poszukiwanie kości pana Szkieletora (opis tej zabawy we wspomnianym poście). 

Myślę, że będzie również czas na przebranie się w mumie. Dzieci będą owijać daną część ciała papierem toaletowym. Poniżej zdjęcie z zabawy w bandażowanie w czasie lekcji dot. części ciała, ale na początku zamiana w mumię będzie wyglądała podobnie. 

Kolejna zabawa dla pierwszoklasistów związana jest z piosenką z Super Simple Songs. Zadaniem dzieci będzie odśpiewanie: Knock, knock. Treat or trick - who are you?, a następnie wskazanie na jakąś osobę, która będzie udawała straszną postać i odgadnięcie kim ona jest.Nie wiem, czy się już chwaliłam, ale prowadzę też kółko Arts and Crafts więc mam nadzieję, że poza wykonywaniem Jack o'Lantern będzie czas na inne projekty plastyczne, np.:

http://www.inhabitots.com/inhabitots-link-roundup-of-the-week-halloween-crafts-for-kids/

http://www.kidspot.com.au/kids-activities-and-games/Craft-activities+1/How-to-do-Halloween+12352.htm

http://sayyes.com/2011/10/favorite-halloween-kids-crafts.html
Mam nadzieję, że moje pomysły okażą się pomocne. Liczę również na komentarze z Waszymi pomysłami, bo jestem tak zapracowana ostatnio, że ciężko mi nawet przeszukać Internet w poszukiwaniu ciekawych pomysłów...

Happy and spooky Halloween!

1 komentarz: