środa, 27 kwietnia 2016

Mów pełnymi zdaniami, czyli nowość od wyd. Preston Publishing

Wydawnictwo Preston Publishing wydało właśnie nowość z serii Angielski w tłumaczeniach: MÓW PEŁNYMI ZDANIAMI autorstwa Adama Urbana. 


Zacznę od tego, że bardzo lubię tę serię i sprawdza się ona na korepetycjach. Mów pełnymi zdaniami również nie zawodzi. Znajdziecie w niej całą masę przykładów wraz ze wskazówkami dla uczniów. Publikacji można zarzucić zbyt wiele zadań z użyciem Grammar Translation Method, ale przyznam szczerze, że jeśli chodzi o zajęcia one-to-one z dorosłymi uczniami zupełnie mi ona nie przeszkadza, a często jest wręcz lubiana przez osoby, które uczyły się języka angielskiego kilka/ kilkanaście lat temu ;-) W książce znajdziecie też zadania innego typu , np. wiele transformacji. 
Na stronie wydawnictwa czytamy:

http://www.prestonpublishing.pl/ksiazki/90-angielski-w-tlumaczeniach-mow-pelnymi-zdaniami.html
Wg mnie, aby mówić płynnie należy... MÓWIĆ ;-) ale oczywiście zgodzę się, że umiejętność układania poprawnie gramatycznych zdań sprawi, że uczeń będzie czuł się pewniej i być może chętniej będzie mówił w języku obcym (szczególnie ważne dla osób na poziomie B2). Na dołączonej płycie CD usłyszycie wszystkie przykłady, a na końcu publikacji znajdziecie klucz odpowiedzi (przy zdaniach typu 'przetłumacz' odpowiedzi znajdują się na sąsiedniej stronie). Książka stanowi fajną powtórkę dla osób, które same chcę powtórzyć materiał. Z mniej istotnych rzeczy: przyjemna okładka, a wnętrze w jednym z ulubionych kolorów Hummingbird, czyli fioletowym ;-) All in all, polecam!


WYGRAJ KSIĄŻKĘ 

Mam dla Was dwie książki "Mów pełnymi zdaniami" od wydawnictwa Preston Publishing. Jedna jest do wygrania na blogu, a druga na fp bloga na portalu Facebook (zapraszam!).
Jeśli chcesz wygrać, napisz w komentarzu do tego wpisu tłumaczenie zdania "Jak/Ale pracowity był to dzień!"  - zdanie pochodzi z rozdziału dot. zdań wykrzyknikowych (i zapewne idealnie opisuje Wasz dzisiejszy dzień ;-) ). Wygrywa pierwsza osoba, która odpowie zgodnie z kluczem książki. (P.S. Zazwyczaj nie trzymam się sztywno klucza, ale na potrzeby konkursu już tak.) W komentarzach poinformuję Was o tym, kto wygrał i poproszę o adres korespondencyjny na maila.(Chcesz wziąć udział w konkursie, a nie masz konta Google? Napisz na końcu komentarza swój nick i wyślij do mnie kopię komentarza na hummingbirdels@gmail.com. POWODZENIA! :-)

Zajrzyj też na fanpage bloga jutro, jeśli tutaj się nie udało wygrać, a nadal masz ochotę na zgarnięcie nagrody książkowej ;-)

 17 komentarzy:

 1. What a busy day it was! Natalia (natalia.stefanska.ang@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym uznała, ale kluczu widnieje inna odpowiedź ;-) Czekamy na kolejne propozycje! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. It has been a busy day!
  Zaneta.tulipan@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, miałam recenzować całą serię, ale wymigałam się, bo po przejrzeniu nie byłam zadowolona. Kilka zdań przekazałam kilku różnym osobom. Dostałam kilka poprawnych wersji, z czego klucz uwzględniał tylko jedną. Do pracy z nauczycielem ok, do pracy samodzielnej średnio się sprawdza. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to bywa z kluczami... Ja zawsze uznaję PRAWIDŁOWE odpowiedzi, a nie tylko te z klucza, ale na potrzeby konkursu czekam dalej ;-)

   Usuń
 5. what a busy day I've had (k-pospieszynska@o2.pl)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteście bardzo blisko, ale to nadal nie jest odpowiedź z klucza (ach, te klucze!)

  OdpowiedzUsuń
 7. What a busy day it had been! :) Ewelina Es

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Mamy to! Brawo English Freak! Wyślij mi proszę na maila adres korespondencyjny :-)

   Usuń
  2. Cieszę się, że udało mi się wstrzelić w klucz :) Dziekuję ślicznie :) Maila właśnie wysłałam.

   Usuń
 9. Takie książki i kursy są bardzo fajną sprawą podczas nauki angielskiego. Możemy wtedy nauczyć się o wiele więcej niż normalnie na zajęciach lub po prostu dodatkowo po zajęciach ;) Utrwalimy sobie wtedy znacznie materiał, a w dodatku poszerzymy słownictwo ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Now, that was a busy day!
  http://doingittheweightwatchersway.blogspot.com/2015/08/now-that-was-busy-day.html

  OdpowiedzUsuń