czwartek, 28 stycznia 2016

Pizza Day, czyli kilka pomysłów z okazji Dnia Pizzy

Czy wiecie, że 9go lutego jest Międzynarodowy Dzień Pizzy? :-) Z tej okazji kilka inspiracji na Wasze lekcje:

- Pizza Day to świetny dzień na wprowadzenie kulinarnego słownictwa (wpisując 'cooking flashcards' w grafice Google znajdziecie wiele fajnych kart obrazkowych). Jako zadanie dodatkowe może Wam posłużyć poniższa karta pracy. Wasi uczniowie mogą stworzyć oryginalne pizze - a może ogłosić konkurs na najbardziej zwariowaną recepturę? :-)- Ze starszymi klasami możecie zagłębić się w historię pizzy. Na kanale www.history.com znajdziecie tekst oraz film na ten temat, który z powodzeniem możecie wykorzystać na zajęciach --> KLIK

- Kto jest największym fanem pizzy (i lasagne)? Oczywiście, że Garfield! Komiksy z jego udziałem możecie wykorzystać na tych zajęciach. Poniżej przykładowe zadanie: uczniowie uzupełniają chmurkę według uznania, następnie sprawdzamy kto był najbliżej oryginału. Wybieramy najlepszą wersję. 


 - A jeśli prowadzicie zajęcia dodatkowe, to może warto wybrać się do pizzerii i zamówić pizzę po angielsku? :-)

- Poniżej karta, którą możecie użyć jako warm-up. Oczywiście to tylko inspiracja - na trójkątnych kawałkach papieru wypiszcie znane osoby/ postaci, które znają Wasi uczniowie. Włóżcie wycięte kawałki do prawdziwego pudełka po pizzy, będzie ciekawiej.

Mam nadzieję, że spodobały Wam się dzisiejsze inspiracje. Wprowadzicie elementy Pizza Day na swojej lekcji? 

P.S. Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage bloga na FB :-) A już niebawem inspiracje walentynkowe!

1 komentarz: