piątek, 17 kwietnia 2015

Toilet paper as a teaching tool?, czyli po co nam papier toaletowy na lekcji języka angielskiego

Po dłuższej przerwie spowodowanej sprawami prywatnymi - POWRACAM NA BLOGA :)

Papier toaletowy to tani, a zarazem zabawny sposób na urozmaicenie zajęć. Tym razem nie chodzi o owijanie dzieci 'bandażem', co miało miejsce przy okazji lekcji dot. części ciała. Papier toaletowy może być użyty np. podczas pierwszych zajęć z daną klasą. Prosimy uczniów najpierw o odgadnięcie tego, co mamy w torbie. Mówię, że to coś bardzo przydatnego przy zadaniu, które nas czeka. Chyba jeszcze żadna moja klasa nie trafiła, że w torbie mam papier toaletowy - zazwyczaj wywołuje to śmiech. Proszę uczniów o to, aby oderwali tyle kawałków, ile chcą, ale nie mówię po co. Zadaniem uczniów jest powiedzenie o sobie tylu zdań, ile papierków postanowili wyrwać. 
Papier można wykorzystać jako warm-up do regularnych zajęć. Ponownie prosimy uczniów o wyrwanie tylu kawałków, ile chcą, a następnie o ułożenie zdań w czasie, który ćwiczyliśmy, czy też podanie danej ilości słów z poprzednich zajęć. Oczywiście to zadanie sprawdzi się jedynie raz w danej grupie, kiedy uczniowie nie są świadomi po co nam papier i ile kawałków powinni wyrwać.


2 komentarze:

  1. Genialne w swej prostocie! :) Wykorzystam na pewno!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ahaha :) Fajny pomysł :) Będę musiał pomyśleć nad dalszym wykorzystaniem rolki zakładając, że uczniowie nie będą chcieli wyrywać zbyt wielu listków :D

    OdpowiedzUsuń