niedziela, 7 grudnia 2014

Snowman week, czyli bałwanki w klasie

Ostatnio zaproponowałam Wam tydzień reniferowy --> klik, w tym tygodniu wprowadzam motyw bałwanków. Jak się można było spodziewać, dodałam w tym tygodniu jeszcze kilka zabaw do poprzedniego tematu i od tego zacznę. Przykleiłam na kartoniku małego renifera,
 poprosiłam dzieci o podawanie go za plecami, siedząc w kółeczku (przy czym jedna osoba znajduje się w środku kółka z zamkniętymi oczami). Dzieci mówiły rymowankę:

1, 2, 3
Where's Rudolph?
Let me see!

a po jej wypowiedzeniu uczeń ze środka koła otwierał oczy i szukał renifera poprzez zadawanie pytania 'What's your name?'

Na moim FB --> klik dodałam w tym tygodniu również kartę pracy z kolorowaniem oraz pomysł na zmotywowanie dzieci - choinkę, gdzie uczeń przykleja bombkę z imieniem, jeśli jest grzeczny/aktywny. Zapraszam  do polubienia mojej strony, wklejam tam więcej, niż na bloga.


Czas na bałwanki! Oto garść inspiracji, czekam również na Wasze pomysły :)5 komentarzy:

 1. Też planuję wpis o bałwankach ale nie wiem czy się uda przed świętami, czy już w styczniu :) Zwyczajowo widzę, że trochę inne ujęcie, bo garść linków już zapisana. Motyw na lekcje sympatyczny, tylko śnieg by się przydał za oknem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agata, musimy sobie same śnieg w klasie wyczarować ;)

   Usuń
  2. Polecam piankę do golenia i sodę - całkiem spoko śnieg z tego wychodzi ;)

   Usuń
 2. Dzięki. Nawet o tym myślałam muszę jeszcze postudiować przepisy, są różne w internecie a frajda dla dzieci pewna.

  OdpowiedzUsuń
 3. pianka i soda - dzięki za podpowiedź, już widzę jaka będzie frajda i ile sprzątania

  OdpowiedzUsuń