piątek, 13 czerwca 2014

Make your own teaching aid: a washing machine, czyli pralka na zajęcia dla przedszkolaków

Hello Readers! 

Dzisiaj chciałabym po raz kolejny zachęcić Was do przygotowywania swoich własnych pomocy lekcyjnych. Ze względu na wiek moich uczniów, u mnie najczęściej są to gry, ale ostatnio przeszukując szafę znalazłam moją starą PRALKĘ, której używałam na lekcjach dot. ubrań w przedszkolu. Po wprowadzeniu pojęć i zabawach z flashami, na końcu zajęć każe dziecko 'brudziło' papierowe ubrania i wkładało je do pralki używając zarówno nowych słówek, jak i wypowiadając komendę 'it's dirty, let's do the washing!' Po włożeniu ich do pralki trzęsłam całym pudełkiem i wydawałam dźwięk wirowania, co bardzo cieszyło dzieciaki. Były bardzo zaangażowane w to zadanie. Koszt mojej praleczki był zerowy, użyłam kartonu po butach, za to efekt nieoceniony! 


I'd like to ecourage you to create your own tools when it comes to teaching - especially when it comes to teaching English to pre-school kids. Here you may see my washing machine (made of a paper box). Children were to put some paper clothes inside and utter the words and the sentence 'it's dirty, let's do the washing!'. I tried to imitate the sound of a washing machine - children were very excited and engaged in the task.

8 komentarzy:

 1. Ja na swojej lekcji o praniu wykorzystałam zabawki z firmy ALEX.
  Polecam! Zabawa gwarantowana! Nie są tanie, ale na pewno niezniszczalne.
  http://smartoys.pl/product-pol-3365-Zestaw-do-kapieli-Brudne-ubranka.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak sobie radzisz/radziłaś z tym, że dzieciaki w przedszkolu muszą wszystkiego dotknąć, choćby palcem i z tym, że chciałyby wszystko robić na raz?
  B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie działa na nie moja sroga mina - zazwyczaj się uśmiecham więc od razu zauważają,kiedy coś mi się nie podoba. Bywało, że zabierałam jakąś rzecz, kiedy zbyt wiele osób chciało jej dotknąć i po kilku takich sytuacjach dzieci się nauczyły, że gdy proszę o to, aby nie dotykały przedmiotu, to mówię serio. Nie za bardzo rozumiem tę część 'chciałyby wszystko robić na raz'. Różnicuję zadania, w ciągu 30min bywa, że robimy 12 różnych ćwiczeń, nie ma mowy o robieniu czegoś po swojemu, jesteśmy grupą, dzieci się nie nudzą i chętnie pracują :)

   Usuń
 3. Świetny pomysł ! :) Będę musiał go wykorzystać w nowym roku szkolnym z moimi Przedszkolakami :-)
  Czekam na więcej takich pomysłów!
  Pozdrawiam,
  Mateusz

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pralka! Właśnie musze popracować nad swoją ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robienie pralki wiąże się z koniecznością kupienia nowych butów w celu zaopatrzenia się w pudełko po nich ;)

   Usuń