środa, 22 maja 2013

Mother's Day

Z okazji Dnia Mamy proponuję poświęcić kilkanaście minut zajęć na pracę nad upominkiem dla Mam. Na stronie http://pinterest.com/rcreationsuk/mother-s-day-crafts-cards-for-kids/ znalazłam kilka ciekawych pomysłów na to, co dzieciaki mogłyby wykonać zamiast tradycyjnych kartek z życzeniami. Jutro moi uczniowie będą pracować nad następującymi projektami:

Projekt grupowy: Doniczka z napisem Happy Mother's Day. Na kwiatkach napis "I love my Mom" - zawiśnie na tablicy korkowej w klasie:Dla starszych dzieci: Wycinamy doniczki i piszemy na górze "I love my MOM because" a uczniowie uzupełniają na doniczce wg własnych pomysłów (because she's the best, because she takes me to the cinema, etc.) i podpisują się. Łodygi kwiatków stanowi odrysowana i wycięta dłoń, na której każdy przykleja ulubione kolory kwiatków. Dużo wycinania, ale interesujący efekt:


Młodsze dzieci wykonają dla Mam kolorowe cupcakes z napisem "For the sweetest Mom". W środku babeczki znajdą się życzenia i podpis. Jest też wstążka, żeby można było powiesić laurkę:A tak wyszły prace moich uczniów:

 Mam nadzieję, że pomysły przydadzą się również Wam. Zapraszam do dzielenia się innymi pomysłami, może pomogą one innemu nauczycielowi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz