wtorek, 17 lipca 2018

Colours, czyli kolorowe wakacje w moim przedszkolu

W moim przedszkolu trwa właśnie przerwa wakacyjna w czasie której realizujemy tematy związane z kolorami. Każdy tydzień to inny kolor, a każdy dzień to inny temat: owoce i warzywa, zwierzęta, postać, sport. Poniżej kilka aktywności z tego tygodnia, które warto wykorzystać w czasie regularnych zajęć.

kolor czerwony

Strzałem w dziesiątkę okazała się historia 'The Little Red Hen'. Chociaż zastanawiałam się nad psem Cliffordem, to okazało się, że w internecie znajduje się dużo więcej kart pracy związanych z pracowitą czerwoną kurą :) 
Zaczęłam od przedstawienia postaci kury, a także kilku słów, które występują w opowieści za pomocą kart obrazkowych. Przeczytaliśmy historię, a następnie poprosiłam dzieci o unoszenie kart postaci w odpowiednim momencie, kiedy czytaliśmy drugi raz. Kolejnym elementem zajęć było uzupełnianie karty pracy: kolejność wydarzeń.
Książkę mam z wyd. Usborne, a pluszak należy do mojego synka. Darmowe karty pracy i flashcardy znalazłam online.kolor pomarańczowy

Przypomnieliśmy sobie nazwy pomarańczowych zwierząt dzięki puzzlom. Do tego piosenka o zwierzaku z pomarańczową grzywą "We're going on a lion hunt" z kanału The Kiboomers. Kartę pracy zrobiłam sama. Dzieci miały za zadanie uzupełnienie obrazkami miejsc z piosenki.
kolor żółty

Nie mogło zabraknąć piosenki "Five little ducks" z kanału Super Simple Learning. Dzieci pokazywały na patyczkach ile kaczuszek zostało w danym momencie piosenki. Ze strony kanału wydrukowałam karty pracy. 


 

2 komentarze:

  1. Bardzo pomysłowe. Dziękuję za podzielenie się pomysłami. Pozdrawiam serdecznie.

    Marzena

    OdpowiedzUsuń